5. února 2012

Ilona Borská:: Doktorka z domu Trubačů

 "Nous nous retrouverons sous des ormes."
Shledáme se pod jilmy = už nikdy, na shledanou!"Život je tak bohatý a mnohotvárný, že je někdy možné v něm najít radost právě tam, kde čekáme jen smutek a odříkání. Pamatuj na to, a pamatuj také, že je první povinností moudrého člověka jít po cestách života s dobrou myslí právě v těch místech, která se zdají nejneschůdnější."

Mudr. Vlasta Kálalová - di Lotti


Vlasta byla zasažena 2 kulkami, přesto slyšela vraždu svého muže.
 "Jsem. Ja, ich bin ein Tscheche."

 Jiří di Lotti


"Kdybych prošla celý svět, otevřela všechny dveře, najdu milióny lidí, ale je už ne. Je už nikdy."

Mudr. Vlasta Kálalová - di Lotti o své zavražděné rodině."Rád vám oznamuji, že váš sen o vybudování českého střediska pro studium tropických chorob se uskuteční asi letos."

Mudr. Jaroslav Slípka"Tak přece. Trvalo to 40 let, kolikrát nad tím vším jen trpce povzdychla, a ona přece ta cesta pokračuje. Pokračuje už bere mne, ale copak na tomhle záleží?"

Mudr. Vlasta Kálalová - di Lotti"Na dnešek v ranním pohledu z okna na zasněžený sad byla taková znovu prožívaná nádhera, že bys ji musel vidět, abys pochopil, jak jsem vděčná znovu a znovu rodičům za tento tichý, konejšivý domov."
Mudr. Vlasta Kálalová - di Lotti


 "Život nás každého naučí - někoho tak, někoho onak - že se naše velké plány musí přizpůsobit jemu, stavitel života si nás přitesává podle své potřeby, ne podle naší vůle. Je na každém, zda se přizpůsobí s porozuměním, nebo zda se ztratí v reptání a nářku."

Mudr. Vlasta Kálalová - di Lotti


Žádné komentáře:

Okomentovat