26. ledna 2015

Kateřina Petrusová / Pekáč buchet (2014)

ONA: Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára.

ON: Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš.


Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem a že láska hory přenáší.


Autorka: Kateřina Petrusová
Počet stran: 160
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Fragment
Mé hodnocení: **


Děj
K ději tentokrát příliš dodávat nemusím, anotace je výstižná. Klára jde místo kolegyně udělat rozhovor s Matoušem. Několik trapasů a láska je na světě. :)

Moje hodnocení
Musím říct, že poprvé jsem u Katky Petrusové byla zklamaná. Pořád jsem čekala, kdy se stane TO něco a ono to nepřišlo! :( Začátek knihy celkem dobrý, ale jinak jsem zklamaná. Přišlo mi to jako pokus o vtipnější S hlavou v oblacích / pejru, ale bohužel se to moc nepovedlo. "Komické" situace mi tentokrát vůbec nepřišly komické, spíš pubertální. Klára si neustále hrála na to, že je starší, že je nad věcí, přitom byla v podstatě víc děcko než Matouš. No nebudu to natahovat. Kniha se mi bohužel nelíbila, ale rozhodně ji doporučuji těm, kteří od Katky ještě nic nečetli. Řekla bych že předešlými knihami nasadila vysokou laťku, proto se mi tentokrát kniha nelíbila, jelikož mi přišla jen jako odbočení od jejího klasického psaní.
Dnes bohužel velmi krátká recenze, protože víc asi nemám co dodat.


Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment

Žádné komentáře:

Okomentovat